Úvodná stránka

Automatizácia brán a vrát od výrobcu Somfy

Dátum:6.10.2017

Z malej spoločnosti svetovou jednotkou

Spoločnosť Somfy, spol. s r.o. sa zrodila pred viac ako 45 rokmi. Dnes je najväčším svetovým výrobcom a dodávateľom riadenia a pohonov pre vjazdové brány, garážové vráta, žalúzie, markízy, predokenné rolety a interiérové tienenie.

Somfy má zastúpenie už v 60 krajinách po celom svete. Každý rok sa v spoločnosti zrodí približne 400 patentov. Jedným z úspešných patentov je napríklad Home automation by Somfy, ktorého cieľom je ovládať všetky zahrnuté aplikácie jedným tlačidlom.

Sídlo spoločnosti Somfy vo Francúzsku
[materská spoločnosť Somfy International vo francúzskom mestečku Clues v podhorí Mont Blancu]

Pohon posuvnej brány Somfy ELIXO 500 3S io

Pohon Somfy ELIXO 500 3S io je spoľahlivé, vysoko odolné a tiché riešenie pre automatizáciu posuvné brány s maximálnou šírkou 8 m a hmotnosťou do 500 kg.

Telo pohonu je vyrobené z veľmi kvalitných robustných materiálov, ktoré zaistia dlhovekosť.

Hodí sa pre rezidenčné inštalácie, kde bude frekvencia až 30 pracovných cyklov denne.

Ovládanie posuvnej vjazdovej brány diaľkovým ovládačom z auta

Inštalácia prebieha jednoducho a veľmi rýchlo, pretože je pohon vybavený elektronikou s LCD displejom. Dôležitým príslušenstvom je zariadenie Connexoon® Access. Vďaka nemu totiž môžete ovládať bránu cez mobilnú aplikáciu a využiť celý rad programovateľných funkcií.

Samonosná posuvná brána s výplňou ťahokov s pohonom Somfy Elixo

Pohon posuvnej brány Somfy ELIXO 500 3S io

Somfy IXENGO L 3S io je spoľahlivý a výkonný pohon pre masívne oceľové krídlové brány. Funkcia spätného hlásenia na obojsmerných ovládačoch slúži pre kontrolu správneho zatvorenie brány. Riadiaca elektronika Control Box 3S io zabezpečuje intuitívne nastavenie a rýchlu inštaláciu, ktorá nevyžaduje špeciálne nástroje.

Robustný motor zvládne zaťažiteľnosť až 60 cyklov otvorenie/zatvorenie za deň. Dlhú životnosť zaručuje spomalené dovieranie a šnekový prevod, ktorý zaisťuje vysokú odolnosť proti vetru a násilnému otvoreniu. Pomocou špeciálneho kľúča pri ručnej manipulácii s bránou možno bránu z vnútornej strany núdzovo odblokovať.


Príslušenstvo vhodné pre pohony ELIXO a IXENGO


Somfy Connexoon®

Riadiaca jednotka a aplikácie pre inteligentné mobilné telefóny, ktorá vám umožní centrálne ovládať a programovať pripojené zariadenia v prostredí vášho domova, a to vďaka pripojenie k internetu. Aplikácia dokáže vytvoriť a spúšťať až 4 scenáre pre súčasné ovládanie niekoľkých pripojených zariadení pre riadenie vstupu.


Prehľad funkcií aplikácie pre Somfy Connexoon Access

Čo dokáže aplikácia Connexoon®:

 • PRÍCHOD: Keď sa vraciate domov, vďaka funkcii Geolokácia sa vaše brána a garážové vráta otvoria a vaše vonkajšie osvetlenie sa zapne.
 • ODCHOD: Ak idete ráno do práce, zatvorte celý svoj dom jedným tlačidlom.
 • Sledovať a skontrolovať stav pripojených zariadení io-homecontrol® jedným kliknutím na tlačidlo "Skontroluj vstup".
 • Ak ste v kancelárii, môžete jedným kliknutím zistiť stav svojich vstupných zariadení, v akom sú režime.
 • Centrálne ovládanie všetkých io-homecontrol prístupových zariadení z domova i mimo neho (ak ste mimo domova, môžete napr. otvoriť vráta svojej dcére, ktorá zabudla kľúče).

Somfy KEYGO io

Diaľkový ovládač (vysielač) a slúži na ovládanie pohonu brán, vrát, roliet a markíz od firmy SOMFY. Obsahuje 4 kanály k ovládaniu až 4 zariadenia. Dodávame vrátane batérie.


Diaľkový ovládač Somfy Keygo io
Prejsť na produkt


Somfy MASTER PRO

Bezpečnostné fotobunky (infrazávora) k pohonom brán a vrát Somfy. Fotobunky MASTER PRO majú dosah až 12 m a sú určené na montáž na stenu. Dodávame po pároch.


Bezpečnostné fotobunky Somfy Master Pro Bitech
Prejsť na produkt


MASTER PRO 24V io

Výstražný maják so zaujímavým dizajnom a veľkou odolnosťou. Signalizuje pohyb brány alebo garážových vrát. V majáku je integrovaná anténa 868 MHz io pre zlepšenie dosahu signálu. Maják je možné pripojiť k ľubovoľnej riadiacej jednotke pohonu s 24 V výstupom pre maják.


Výstražný maják Somfy Master Pro 24V io
Prejsť na produkt


Naše predajne
 • Predajňa a centrálny sklad
  Závodu Míru 306/184
  360 17 Karlovy Vary - Stará Role
  Po - Pi | 8:00 - 16:00
 • Showroom tieniacej techniky
  Moskevská 40
  360 01 Karlovy Vary
  Po - Pi | 8:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00
© 2019 - 2023 KovoPolotovary.sk - všetky práva vyhradené
;

Pomôžte nám zlepšovať web - nastavenie cookies

Na čo najlepší zážitok z nakupovania potrebujeme Váš súhlas so spracovaním cookies, teda malých súborov, ktoré sa dočasne ukladajú vo Vašom prehliadači. Tieto súbory umožňujú funkčné vyhľadávanie, uloženie produktov v košíku, pamätajú si vaše prihlásenie a pomáhajú nám priblížiť Vaše záujmy, aby sme Vás neobťažovali nevhodnou reklamou.