Externý prijímač aneb ako zlúčiť pohony iných výrobcov na jeden diaľkový ovládač

Dátum:29.10.2015

Často sa stretávame s otázky našich zákazníkov, ako vyriešiť ovládanie viac zariadení ako napr. garážové vráta, posuvné brány, rolety a žalúzie jedným diaľkovým ovládačom. Predstavme si napríklad situáciu, že máte zakúpená garážové vráta Lomax s pohonom Marantec Comfort

Teraz si chcete zaobstarať pre Vašej posuvnú bránu pohon Nice ROBUS400 alebo pre krídlovú bránu treba pohon NICE WINGO2024, ktoré sú nemenej kvalitné čo sa funkcií a spracovania týka ako nemecký výrobca, firma Marantec. Ako ale vyriešiť ovládanie pohonov od iných výrobcov rovnakým ovládačom? 

Odpoveďou na túto otázku je zariadenie, ktorému sa hovorí externý prijímač. Vrátime sa teda k príkladu, že máme garážové vráta Lomax s pohonom Marantec Comfort a k nim existujúce štvorkanálové diaľkové ovládače Marantec Digital 304. Vychádzame zo situácie, že máte funkčné ovládače k pohonu garážovej brány Lomax a tými chcete ovládať aj druhé zariadenie s pohonom od iného výrobca. Dôležité je, aby existujúce diaľkové ovládače mali voľný kanál, teda voľné tlačidlo, na ktoré sa potom naladí frekvencie iného zariadenia, v našom prípade pohonu posuvné či krídlové brány NICE.

Teraz je potrebné zakúpiť externý prijímač výrobca, ktorého zariadenie už používame. V našom prípade teda výrobca stropného pohonu pre garážové vráta, Marantec Comfort. Externý prijímač Marantec má označenia Digital 343 a ponúkame ho buďto s frekvenciou 868 Mhz (frekvencia používaná u väčšiny pohonov Marantec) alebo s frekvenciou 433 Mhz (stará, málo používaná frekvencia). Externý prijímač potom nainštalujete priamo do pohonu posuvnej brány alebo do riadiacej jednotky brány krídlové. Voľné tlačidlo na existujúcom diaľkovom ovládači Marantec Digital potom zlúčite s externým prijímačom a teraz môžete bez problémov ovládať zariadenie NICE pomocou ovládača Marantec.

Toto samozrejme platí napríklad aj pre kombináciu garážových brán s pohonom Hormann, Sommer, Liftmaster atď. A iným zariadením s pohonmi od výrobcov ako sú napr. Came, Nice, Somfy a ďalšie.
 
Platí teda, že ak chcete ovládať iné zariadenie Vašimi existujúcimi ovládačmi, vždy hľadajte externý prijímač rovnakej značky ako je značka Vášho súčasného zariadenia. Všetky ponuky externých prijímačov nájdete tu.

Konfigurátor
DPH na slovensku
Prečo nakúpiť u nás
Kontakty
  STUDIO H+H s.r.o.
Závodu Míru 306/184
360 17, Karlovy Vary
Česká republika
  IČO: 03522865
DIČ: CZ03522865

  Neisme iba e-shop a preto Vás pozývame do našej vzorkovej predajně v Karlových Varech.

  Prevádzková doba:
  Po - Pi               8:00 - 16:00

  GPS a mapa
  50°15'19.484"N
12°49'33.776"E
Ďalší tovar ?
  Chýba Vám v našej ponuke nejaký konkrétny tovar z okruhov, ktoré predávame? A chceli by ste ho zakúpiť u nás vďaka výborným referenciám ostatných zákazníkov?


  Potom nám teda tu napíšte a my sa ho pokúsime pre Vás zohnať

© 2008 - 2019 
Všechna práva vyhrazena

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.