Úvodná stránka

Test pohonov posuvných brán do prejazdné šírky 4,5m

Dátum:23.9.2020

Chystáte sa automatizovať vašu posuvnú bránu a je pre vás ťažké vyznať sa v ponuke pohonov posuvných brán na trhu? Rozhodli sme sa, že vám s týmto problémom pomôžeme. Pretože nie sme len internetový obchod, ale aj montážna firma, ktorá denne pohony montuje a poskytuje servis našim zákazníkom, rozhodli sme sa, že porovnáme 5 pohonov posuvných brán, ktoré sú určené pre podobné typy privátnych brán. Vybrali sme pohony, ktoré by sme odporučili pre posuvné brány do prejazdné šírky 4,5m a váhy brány cca 200-300. Ku každému typu pohonu sme potom napísali stručné výhody a nevýhody, ktoré sme spolu s naším technikom pri danom zariadení vyhodnotili.


1. - 2. miesto

Nice Robus 400 BD KCE

Taliansky pohon si zaslúžene pripisuje skvelé umiestnenie vo svojej kategórii ľahkých privátnych posuvných brán. Vo všetkých testovaných disciplínach, ktorými sú spoľahlivosť, bezpečnosť, programovateľné funkcie a užívateľská prívetivosť, tento pohon vyniká. Za kľúčové vlastnosti pohonu považujeme plynulý rozjazd a dojazd do koncových polôh, vysokú kvalitu signálu diaľkového ovládača (v našich testoch sme ovládali zariadení z diaľky 100m) a bezpečnostné funkcie detekcie prekážok - pri náraze do prekážky pohon zastaví a obráti chod tak, aby nedošlo k zovretiu predmetu či ľudí. Kladne pri pohone hodnotíme tiež novinku v podobe prijímača pre obojsmernú komunikáciu, umožňujúci zobrazenie stavu otvorenia brány na diaľkovom ovládači.

Toto všetko robí z pohonu NICE Robus 400 BD KCE perfektnú voľbu pre privátne posuvné brány a to ak samonosné, tak i koľajnicové prevedení.

 • + Plynulý rozjazd a dojazd pohonu, ktorý je šetrný k bráne aj pastorku pohonu
 • + Detekcia prekážok s funkciou proti zovretiu
 • + Čiastočné otvorenie brány - tzn. funkcia pre peších - brána sa otvorí napr. 1 m pre priechod
 • + Skvelý pomer cena vs. výkon
 • - Prepojenie s aplikáciou a plánovanie scenárov je možné iba pri dokúpení zariadení IT4WiFi

Nice Robus 400 BD KCE
[Nice Robus 400 BD KCE]

Prejsť na produkt


1. – 2. miesto

Somfy Elixo 500 3s io

Aj keď získal pohon pre posuvné brány Somfy elix 3s io rovnako vysoké hodnotenie ako Nice Robus 400 BD KCIE, neznamená to, že by ich vlastnosti boli rovnaké. Pohon Somfy elix 3s io dominuje najmä možnosťou napojenia na aplikáciu Connexoon. Táto aplikácia vám na diaľku umožní ovládať bránu pomocou mobilného telefónu. Užitočnou funkciou je možnosť vytvárať rôzne scenáre, ktoré sú možné spúšťať pomocou geolokalizácie, akonáhle sa priblížite k domovu na vopred nastavenú vzdialenosť. Pohon tiež ponúka funkciu čiastočného otvorenia brány pre chodcov, programovanie automatického zatvárania, funkciu plynulého rozjazdu a dojazdu. O absolútne víťazstvo v kategórii ho pripravila vyššia cena, oceňujeme však dlhšiu záruku na tento produkt, ktorá je 3 roky.

 • + Zariadenie Connexoon a možnosť ovládania brány pomocou telefónu a aplikácie
 • + Plánovanie scenárov typu "Otvoriť v 7:30 ráno a zatvoriť v 7:45
 • + Záruka 3 roky
 • - Vyššia obstarávacia cena

Somfy Elixo 3s io
[Somfy Elixo 3s io]

Prejsť na produkt


3. miesto

CAME BX704 K1

Pohony od talianskeho výrobcu Came sú na našom trhu už mnoho rokov. Dovolíme si tvrdiť, že sa jedná o jeden z najspoľahlivejších pohonov. Veľakrát sa stretávame so zákazníkmi, ktorí po 15-tich a viac rokoch pohon mení a chcú opäť tento model, pretože s pohonom CAME BX704 boli maximálne spokojní. Jedná sa o pohon pre posuvné brány, u ktorého prevláda motto "v jednoduchosti je krása". Všetky nastavenia jednotlivých funkcií pohonu sú veľmi intuitívne, zvládne to bez problémov každý. K pohonu odporúčame zakúpiť anténu, kvalita signálu bez antény bola pri testovaní nedostatočná. Menej bodov v hodnotení dostal pohon tiež za nemožnosť ovládanie pomocou aplikácie. Zatiaľ na našom trhu nie je externé zariadenia od tohto výrobcu, ktoré by ovládanie cez chytrý telefón a aplikáciu umožňovalo. Ak však hľadáte spoľahlivý pohon posuvnej brány pre privátne použitie, bude Came BX704 Vaša voľba

 • + Vysoká spoľahlivosť preverená užívateľmi
 • + Kvalitné spracovanie jednotlivých komponentov
 • - Chýbajú modernejšie ovládacie prvky pohonu
 • - Slabší kvalita signálu

Came BX704 K1
[Came BX704 K1]

Prejsť na produkt


Naše predajne
 • Predajňa a centrálny sklad
  Závodu Míru 306/184
  360 17 Karlovy Vary - Stará Role
  Po - Pi | 8:00 - 16:00
 • Showroom tieniacej techniky
  Moskevská 40
  360 01 Karlovy Vary
  Po - Pi | 8:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00
© 2019 - 2023 KovoPolotovary.sk - všetky práva vyhradené
;

Pomôžte nám zlepšovať web - nastavenie cookies

Na čo najlepší zážitok z nakupovania potrebujeme Váš súhlas so spracovaním cookies, teda malých súborov, ktoré sa dočasne ukladajú vo Vašom prehliadači. Tieto súbory umožňujú funkčné vyhľadávanie, uloženie produktov v košíku, pamätajú si vaše prihlásenie a pomáhajú nám priblížiť Vaše záujmy, aby sme Vás neobťažovali nevhodnou reklamou.