Úvodná stránka

5 vychytávok do inteligentnej domácej kancelárie pre tech nadšencov

Dátum:20.9.2023

Kvalitná ergonomická stolička, polohovací stôl, ľahké nabíjanie všetkých zariadení - to všetko už v pracovni určite máte. Preto pre vás máme päť chytrých vychytávok do kancelárie, ktoré váš home office urobia ešte o poriadny kus príjemnejšie.

Vychytávky do inteligentnej kancelárie

Poďte z vašej pracovne urobiť ideálny (inteligentný) priestor, kde sa budete môcť perfektne sústrediť na svoje projekty.

1. Správne osvetlenie pre vyššiu produktivitu

Svetlo v kancelárii nemáte len od toho, nech na práci dobre vidíte. Vplyv má tiež na vaše sústredenie a produktivitu. Keď je navyše veľmi ostré, alebo naopak veľmi slabé, môže byť dôvodom, prečo vás bolí hlava.

Preto sa oplatí mať v pracovne regulovateľné svetlo, pri ktorom si ľahko nastavíte intenzitu podľa toho, ako je vám to pri práci najpríjemnejšie. Všeobecne sa uvádza, že optimálne osvetlenie pracovne je 300–500 lúmenov na každý meter štvorcový, a to s neutrálnou alebo studenou farbou svetla. Jasné svetlo z rána najlepšie stimuluje aktivitu a kreativitu, zatiaľ čo popoludní je lepšie tlmené svetlo pre sústredenú, pokojnejšiu prácu. Záleží ale hlavne na tom, ako si plánujete aktivity pracovného dňa.

Také inteligentné osvetlenie pripojené rádiovým prijímačom na inteligentnú domácnosť sa v priebehu dňa môže regulovať – presne tak, ako si to vopred nastavíte. Vy sa tak môžete sústrediť na prácu a vždy budete mať optimálne osvetlenie pre váš najlepší výkon.

Inteligentné osvetlenie

2. Slnko pod kontrolou s automatickými roletami

Niekedy je toho svetla až veľa a potrebujete ho skôr ubrať. Čo keby ste ale nemuseli každú chvíľu vstávať, pretože vám slnko zase svieti do tváre? Aj rolety a žalúzie môžete napojiť na inteligentnú domácnosť a regulovať ich pohodlne od stola napríklad v mobilnej aplikácii. Alebo si rovno nastaviť rôzne scenáre odvíjajúce sa od denného času.

Keď zasadnete k stolu napríklad o druhej popoludní, máte vopred nadefinované, aké tienenie a svetlo je vám v tomto čase najpríjemnejšie. A môžete sa rovno vrhnúť do práce. Ovládanie roliet pripojíte do inteligentnej domácnosti pomocou prijímača na ovládanie roletového pohonu.

S bezdrôtovým slnečným čidlom se rolety navyše budú regulovať samy podľa množstva slnečného svitu. V lete tak nepustí dovnútra toľko slnka, ktoré interiér prehrieva, av zime zase neprepustí toľko tepla von.

Inteligentné rolety

3. Vždy v teple, ale bez potenia

Čo keby ste mali takú dokonalú kontrolu nad teplotou v pracovni aj v celom byte, že by ste pokojne celý rok mohli chodiť v tričku – tak, ako to máte radi?

Vďaka inteligentnému termostatu pre automatizáciu vykurovania máte neobmedzené možnosti automatickej regulácie teploty. V kombinácii s inteligentnými termostatickými hlavicami môžete nastaviť, koľko stupňov chcete v ktorých miestnostiach udržiavať aj ako sa má v priebehu dňa teplota automaticky meniť. To sa hodí, keď ste preč, aby ste optimalizovali výdavky za energie, ale aj keď máte pracovný kút v spálni, kde by večer malo byť pre spánok chladnejšie.

A môže to ísť ešte ďalej. S funkciou geolokácie sa vykurovanie samo vypne, keď z domova odídete, a potom zapne, až sa budete zase blížiť späť. Ušetríte tak za zbytočné vykurovanie.

Inteligentná termostatická hlavica

4. Nech sa vám dobre dýcha

Pre čistú myseľ je potrebný aj čistý vzduch. Podľa štúdií má kvalita vzduchu vplyv aj na našu produktivitu. V meste o ňom ale nemôže veľmi byť reč av zime navyše vetraním vženiete dovnútra ľadový vzduch. Ak nebývate v prírode alebo ste dokonca alergik, oplatí sa premýšľať o čističke vzduchu.

Tie najmodernejšie dokážu zo vzduchu zachytiť až 99 % vírusov a baktérií. Ovládať ich môžete cez smartfón a budú pre vás tiež monitorovať kvalitu vzduchu. Vždy tak viete, kedy je potrebné čističku zapnúť.

Čistička vzduchu

5. Odbehnite si z domu bez kľúčov

Dostali ste chuť na kávu z vašej obľúbenej kaviarne na rohu alebo si idete počas dňa zabehať a vyčistiť hlavu? Kľúče pokojne nechajte doma. S čítačkou čipov dvere otvoríte napríklad čipovým náramkom. Alebo si zaobstarajte inteligentný zámok a bude vám stačiť telefón.

A aby sa do vašej pracovne nikto nedostal, keď nie ste doma, môžete dvere zaistiť inteligentnou bezpečnostnou kľukou.

Inteligentný zámok

Poďte z vašej pracovne urobiť inteligentnú kanceláriu, kde sa budete môcť perfektne sústrediť na svoje projekty. Keď sa nad tým zamyslíte, najskôr tam trávite o dosť viac času ako v spálni. Vyberte si z vychytávok pre inteligentnú domácnosť a neváhejte a napíšte alebo zavolajte nám, keď budete potrebovať poradiť.


Naše predajne
 • Predajňa a výdajné miesto eshopu
  Závodu míru 306/184
  360 17 Karlovy Vary - Stará Role
  Po - Pi | 8:00 - 16:00

  IČ: 03522865
  DIČ: CZ03522865
KovoPolotovary.cz na Firmy.cz
 • Showroom tieniacej techniky
  Moskevská 40
  360 01 Karlovy Vary
  Po - Pi | 8:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00
© 2019 - 2024 KovoPolotovary.sk - všetky práva vyhradené
;

Pomôžte nám zlepšovať web - nastavenie cookies

Na čo najlepší zážitok z nakupovania potrebujeme Váš súhlas so spracovaním cookies, teda malých súborov, ktoré sa dočasne ukladajú vo Vašom prehliadači. Tieto súbory umožňujú funkčné vyhľadávanie, uloženie produktov v košíku, pamätajú si vaše prihlásenie a pomáhajú nám priblížiť Vaše záujmy, aby sme Vás neobťažovali nevhodnou reklamou.